Doplněk a lék – co stojí za to vědět

Užívání doplňků se stalo v poslední době módou. Vědci však dokazují, že to není vůbec nutné. Taková podpora syntetickými vitamíny a minerály nemusí být potřebná, pokud člověk denně dodržuje správnou stravu. Existují samozřejmě výjimky a někteří lidé si dokonce musí dávat pozor, aby dodatečně sáhli po suplementech. Stává se to například v případě léčby antibiotiky, silné slabosti, nutnosti vzdát se některých produktů, kvůli dietě doporučené lékařem atp.

Doplňky – jaké jsou tyto přípravky? Doplněk stravy není totéž co lék. Léčivé látky se v těchto přípravcích nevyskytují, takže doplňky nepodléhají takové kontrole jako léky. Zachází se s nimi jako s každým jiným jídlem. Účelem jejich použití je doplnění správné stravy, v případě potřeby její doplnění.

Nadměrné suplementy – mohou být škodlivé! Vyplatí se pečlivě číst letáky takových produktů. Několik vícesložkových přípravků, které duplikují tyto látky, nemůže být oceněno. Příliš mnoho vitamínů a minerálů může být ve skutečnosti škodlivé!

Doplňky pro zdravou mysl část 1

O své tělo se staráme mnohem ochotněji než o svou psychickou kondici. Možná je to ovlivněno tím, že to, co se děje s tělem, snadno vidíme. Vyplatí se však o vás pečovat, abyste se mohli chlubit vysokou koncentrací a bystrostí, která je ovlivněna mnoha přísadami denně přijímanými při dietě.

Jaké ingredience jsou důležité, když nám záleží na efektivní práci mysli? Především musíme stimulovat, ba probudit mysl k akci. Kofein zde bude potřeba. Pamatujte však, že jeho funkce může být nespolehlivá. To znamená, že jakmile odezní, budeme mnohem unavenější, než jsme byli před konzumací kofeinu.

Jsou tu ale i další ingredience, které by při rozhovoru neměly chybět. Dbejme na to, aby živina či doplněk stravy, který konzumujeme, byl vybaven také takovými prvky, jako je Acetyl L-karnitin, zinek, L-Tyrosin nebo kyselina gama-aminomáselná. Pojďme si ověřit, ve kterých produktech se tyto prvky nacházejí, a při užívání živin nebo doplňku stravy se vyplatí zkontrolovat, jaké množství těchto složek je obsaženo v zakoupeném produktu.

Doplňky pro zdravou mysl část 2

Účinnost naší mysli závisí na mnoha faktorech. Můžete jej však snadno přimět, aby fungoval mnohem lépe – při nejvyšší rychlosti – při zanedbání nám to hodně selže. K tomuto účelu mu stačí poskytnout vhodné živiny, nejlépe ve formě speciálních vitamínových přípravků.

Podívejme se, jaké mikro a makro prvky jsou zodpovědné za koncentraci naší mysli. Pravděpodobně mnoho lidí považovalo kofein za klíčový. Ve skutečnosti je to velmi důležité. Ne nadarmo tolik lidí začíná svůj den kávou – je to dokonalý způsob, jak stimulovat a soustředit se.

Kyselina gama aminomáselná je další důležitou složkou, která stimuluje mozkové funkce. Na jednu stranu uklidňuje, na druhou stranu stimuluje (odstraňuje ospalost). Dalšími složkami důležitými pro duševní zdraví jsou L-Carnitin, L-Tyrosin a ginkgo biloba. Vyplatí se zajít do lékárny a poptat doplňky, které tyto složky obsahují. Pamatujme, že výkonná mysl je důležitá v životě každého člověka.

Related posts