Doplňky na hubnutí

Mnoho lidí se rozhodne pro intenzivní trénink, aby se co nejdříve zbavili zbytečného tuku. Bohužel někdy, i přes mnoho hodin cvičení, nejsou účinky uspokojivé. V tomto případě je na zvážení, zda je dobré sáhnout po vybraných doplňcích stravy, které podpoří naše hubnutí.

Příkladem mohou být produkty s obsahem omega 3 kyselin, které se v současnosti těší velkému zájmu. V první řadě je využívají ženy, které pravidelně cvičí, aby shodily přebytečná kila. Nutno přiznat, že omega 3 mastné kyseliny se doporučují nejen sportovcům, ale i lidem, kteří se například potýkají s problémy s nervovou soustavou.

Pravidelné užívání doplňků s obsahem tohoto typu složek má také pozitivní vliv na činnost srdce. Omega 3 je tedy typ suplementu, který našemu tělu zajistí velmi dobré fungování, zvláště když pravidelně trénujeme určitý sport.

Termogenní doplňky – ne pro každého?

Lidé velmi často využívají suplementaci bezmyšlenkovitě. Dokonalým příkladem tohoto chování je užívání termogenních doplňků, které mají člověku pomoci se snížením tělesného tuku.

V přípravcích tohoto typu najdeme ve většině z nich velké množství kofeinu. Právě jeho stimulační vlastnosti se připisují zvýšenému spalování tuků díky udržování těla ve vyšší teplotě.

Princip fungování – Teplo je důsledkem procesu spalování vysokoenergetických sloučenin, které se nacházejí v jídle, které jíme, nebo jsou nahromaděny ve vrstvě aromatického tuku. Kofein dokonale zintenzivňuje proces termogeneze.

Proč ne? Spolu s horkem po požití kofeinu dochází ke zvýšení krevního tlaku. Všichni lidé léčení na hypertenzi by se proto měli vyhýbat doplňkům bohatým na kofein, jako je mor, protože se pro ně mohou ukázat jako nebezpečnější než kila navíc.

Jsou doplňky drahé?

Mnoho Čechů se domnívá, že suplementy jsou poměrně nákladná opatření na podporu fyzické námahy, která si mohou dovolit pouze profesionální sportovci. Ve skutečnosti jsou však dostupné za velmi přijatelné ceny, zvláště pokud se rozhodneme nakupovat ve virtuálních obchodech. Vše samozřejmě záleží na tom, jaké přípravky hodláme koupit.

Na začátek se vyplatí rozhodnout pro menší balení – pokud si nejsme jisti, zda budou pro naše tělo vhodná. Pokud však máme záruku, že je pro nás daný doplněk hitem, můžeme se rozhodnout pro velká balení, která jsou ekonomičtější.

Za zmínku stojí, že internetové obchody nám často nabízejí mimořádně výhodné nákupní nabídky, díky kterým nakoupíte vitamínové přípravky, proteiny, sacharidy nebo izotonické nápoje za opravdu atraktivní ceny. Nejlepší je zkontrolovat produkt pomocí webu s porovnáním cen, abyste se ujistili, že používáme nejlevnější možnost nákupu a nebudeme přeplácet.

Related posts