Jak používat doplňky na bázi kreatinu?

Je těžké popřít, že kreatin je jedním z nejoblíbenějších doplňků. Ovlivňuje úroveň síly, budování svalové hmoty a energetické procesy. Jak suplementaci provádět a je pro každého?

Kreatinové cykly – Kreatin se používá v cyklech. Mezi jednotlivými cykly se doporučuje dodržet několik týdnů přestávku. Podrobnosti ohledně délky cyklu a jeho frekvence je nejlepší dohodnout s osobním trenérem nebo s odborníkem ze sportovní prodejny. Kreatin by měl být užíván v množství 3 g až 5 g denně. Nepřehánějte to. Taková množství jsou dostatečná pro poskytnutí uspokojivých výsledků.

Užívání doplňků – Kreatin ve formě prášku je ochotně používán. Můžeme snadno rozpustit ve vlažné vodě. Prášek by se neměl nalévat do vroucí vody a studená voda ztěžuje úplné rozpuštění. Díky značkám, které výrobci připevňují na obal, dokážeme rychle odměřit potřebné množství prášku. Lidé s hypertenzí a onemocněním ledvin by se měli vzdát suplementace.

Doplňky po ruce

Doplňky stravy jsou skvělým způsobem, jak zpestřit jídlo a dodat tělu ingredience nezbytné k rychlejšímu budování čisté svalové hmoty.

Před a po tréninku – Mnoho doplňků se užívá těsně před nebo krátce po cvičení. Pokud se naše posilovna nenachází v areálu, obvykle si s sebou bereme doplňky stravy. Aby bylo možné je pohodlně používat, nabízejí nám výrobci šejkry. Díky nim dokážeme rychle a snadno rozpustit prášek, v jehož podobě je v současnosti k dispozici mnoho živin. Prášek se míchá v šejkru, který má zátku a zabraňuje vylití vody nebo šťávy, ve které doplněk rozpouštíme.

Malé a pohodlné – Pro lidi, kterým záleží na suplementaci a kteří tráví hodně času v autě nebo si do práce nevozí šejkry, jsou nabízeny sáčky a tyčinky. Tyto doplňky jsou odměřené porce prášku, které můžeme dokonce schovat do kapsy, stejně jako malé tyčinky bohaté na aminokyseliny a sacharidy. Vždy máme po ruce dávku cenných prvků.

Bezpečný nákup doplňků

Nákup sportovních doplňků vyžaduje nejen znalosti o tom, jak fungují, ale také výběr správného obchodu. Máme dvě možnosti.

Nákup v stacionární prodejně – Výběr stacionární prodejny je možný, když taková prodejna působí v našem městě. Ve velkých městech najdete obchody s doplňky stravy mimo jiné v nákupních centrech. Pokud zaměstnávají kompetentní prodejce, můžeme počítat s pomocí při výběru doplňku a tipy na jeho použití. V stacionární prodejně se navíc můžeme seznámit se složením konkrétního výrobku, zkontrolovat datum spotřeby. Víme, co kupujeme. Můžete se také seznámit s neznámými značkami, pokud máte čas procházet sortiment v regálu.

Online nakupování – Internet je vymoženost, kterou mnoho kupujících oceňuje. Zboží objednáme a dovezeme domů. Vyplatí se však věnovat pozornost podezřelým online aukcím, abyste nebyli oklamáni. Důvěryhodné obchody mají četné akce a seskupují produkty do příslušných kategorií.

Related posts