Doplňky na bázi aminokyselin

V současné době můžeme na trhu vidět stále více společností, které se zabývají výrobou různých doplňků a živin věnovaných lidem, kteří se věnují intenzivní fyzické námaze – především síle. Máme všelijaké různé druhy opatření a někdo, kdo o nich nemá nejmenší ponětí, se může splést.

Není však těžké uvést doplňky, které jsou nejúčinnější a tělem nejlépe vstřebatelné. Jsou to rozhodně aminokyseliny, které vítězí i u velmi oblíbených proteinových doplňků. Jsou tak účinné, protože protein, který tvoří svaly, je tvořen aminokyselinami.

Aminokyseliny velmi jednoduchým způsobem urychlují regeneraci po tréninku, pomáhají také spalovat tuky, dodávají nám také velké množství energie. Aminokyseliny zabraňují spalování svalů při zvláště intenzivní fyzické aktivitě a doplňují ztráty. Jednou z nejpopulárnějších aminokyselin současnosti jsou větvené aminokyseliny BCAA, které jsou pro mnohé suplementem číslo jedna.

Doplněk AAKG

S tématem správné suplementace by se měli seznámit i lidé, kteří to s tréninkem v posilovně myslí vážně. Díky tomu budou účinky cviků rychleji viditelné a díky intenzivnější regeneraci budou svaly dříve připraveny na další cvičení. Mezi širokou škálou doplňků dostupných na trhu si AAKG zaslouží zvláštní pozornost.

Chemicky se jedná o sůl kyseliny glutarové a argininu. V takovém souboru látky působí mnohem efektivněji než jednotlivě. Nejdůležitějším účinkem pravidelného užívání AAKG je inhibice rozkladu bílkovin v těle. To se promítá do rychlejšího růstu svalové hmoty a větší síly.

Dobrá zpráva je i pro ty, kteří ze strachu ze zhoršení kapacity lůžek po suplementech nesahají – je to jeden z mála preparátů, který libido místo oslabení posiluje. Dávkování tohoto doplňku by mělo být stanoveno individuálně v každém případě. Máme k dispozici doplňky ve formě tablet nebo prášků.

Doplňky s obsahem glutaminu

Při intenzivním tréninku je nutné dodat tělu glutamin, protože jeho hladina může klesnout až o 50 %. Glutamin je potřebný pro transport čpavku a dusíku krví, takže se tělo snaží udržovat optimální hladinu této látky. Až 60 % z celkového množství glutaminu se nachází ve svalech, proto při fyzické aktivitě snižující hladinu této látky byste měli dbát na kompenzaci nedostatku.

Glutamin je potřeba především po cvičení a intenzivním tréninku pro zkrácení doby regenerace svalů. Bez suplementace glutaminu může spontánní produkce trvat několik hodin až několik dní, než se nedostatek kompenzuje. Dalšími výhodami doplňků s obsahem glutaminu jsou mj snížení katabolického efektu při cvičení, zvýšení vytrvalosti, zlepšení imunitního systému, zvýšení produkce růstového hormonu. Aby byly očekávané účinky viditelné, hladina glutaminu by měla být větší, než je potřeba organismu a množství látky, které se spontánně vytvoří.

Related posts