Proč není trénink hned po jídle dobrou volbou?

Bohužel se mnoho lidí mylně domnívá, že trénink hned po jídle je tou správnou volbou. Ale proč tomu tak není? Odborníci v této oblasti zdůrazňují, že každý by měl počkat alespoň dvě hodiny – po těžkém jídle – a teprve poté může začít trénovat. Proč je to tak důležité?

Je třeba zdůraznit, že spousta lidí toto pravidlo nedodržuje a jejich trénink pak není efektivní. Koneckonců, dělat úkoly s plným žaludkem není vhodné, protože trávicí systém si ještě nedokázal poradit s jídlem. Cítíme se pomalí a naše efektivita je mnohem nižší.

Trénink bezprostředně po jídle navíc podporuje říhání (zejména u lidí s refluxem) nebo průjem. Po večeři jsme také ospalejší. To vše znamená, že byste měli počkat alespoň dvě hodiny a poté přejít k plnění úkolů v posilovně. Pak nebudeme cítit hlad a zároveň budeme správně motivováni k jednání.

Nové trendy ve stravování

V posledních desetiletích se objevilo mnoho více či méně oblíbených diet, které začaly mezi lidmi kolovat zejména v období těsně po zimě, kdy většina lidí chce před létem nějaké to kilo shodit. A protože na čase záleží, mnoho z těchto diet v oběhu nemá nic společného s racionalizací výživy a často slepá strava typu norské nebo kapustové může vést k mnohem vážnějším komplikacím a zdravotním problémům, než je mírná nadváha.

Například překyselení organismu, k němuž dochází při nesprávně vyvážené stravě, se prakticky vždy podepíše na motorickém systému člověka, zejména klouby vystaví zánětům, infekcím a dalším nezajímavým následkům. V důsledku bezmyšlenkovitého používání diety můžete rozhodně více uškodit, než pomoci. Proto je tak důležité konzultovat své dietní volby a rozhodnutí se zkušeným poradcem nebo dokonce lékařem.

Radost z každodenního tréninku

Denní trénink je vyhrazen spíše lidem, kteří mají v daném sportu budoucnost nebo plánují profesionální kariéru v tomto směru. Pravidelné sportování však prospívá i lidem, kteří nemají tak ambiciózní cíle a jejich jediným primárním cílem je jednoduše zlepšovat vlastní výkonnost.

Trénink by se tedy měl odvíjet od toho, jaké cíle si konkrétní člověk stanoví – jinak by měl cvičit velmi obézní člověk, který má hodně kilogramů na hubnutí, a jinak člověk, který chce malý tělesný tuk přeměnit na pár silnějších svalů. Různých sportovních disciplín je tolik, že v současné situaci si prakticky každý může najít něco, co ideálně vyhovuje jeho potřebám a fyzickým schopnostem či psychickým dispozicím.

Cyklistika se díky stále vybudovaným kilometrům cyklostezek stává nejen bezpečnější, ale i pohodlnější, což se okamžitě promítá do počtu účastníků silničního provozu, kteří kolo denně využívají.

Related posts