Úvahy o doplňcích stravy

Existují lidé, kteří přísahají na účinnost doplňků stravy. Každé ráno je berou s vírou, že jim pomohou strávit den efektivněji. To je často jen placebo efekt. Možná některé doplňky fungují, ale jen zřídka mohou skutečně vést ke ztrátě tuku.

Dosavadní zavedení doplňků do vašeho jídelníčku neprokázalo, že by tyto měly co dočinění s úbytkem tuku, pokud se místo cvičení soustředíte pouze na polykání pilulky na hubnutí. Moudrý postoj k doplňkům stravy je ten, že jsou považovány za produkty určené ke kompenzaci nedostatku něčeho ve stravě.

Takže byste neměli používat doplňky stravy, pokud můžete získat všechny nutriční hodnoty normálním stravováním s druhy jídel, která jíte každý den. Doplňky musí být konečnou volbou ze všech dostupných alternativ. Mám však dojem, že mnoho lidí, kteří doplňky stravy užívají, si to nepamatují – a vybírají si je na prvním místě.

Mace – mužský doplněk

Palcát je v lékařství znám již 5000 let, lze jej nalézt v tropických oblastech. V současné době se používá v čínské a indické medicíně jako tonikum a afrodiziakum. Podle starých legend tato bylina zvyšuje plodnost, produkci spermií a laktaci. V současné době jej oceňuje mnoho mužů jako lék na potenci a erekci.

Mace obsahuje saponiny, polyfenoly a indoly a také látky inhibující aktivitu enzymů, které jsou zodpovědné za anabolické zpracování testosteronu. Za své vlastnosti pro sexuální vzrušení vděčí steroidnímu saponinu, což je vědecky prokázáno. Zajímavé je, že Tribulus využívají i sportovci, to vše díky vlastnostem, které zvyšují hladinu anabolických hormonů v těle.

Díky tomu mohou sportovci legálně užívat další porce anabolického testosteronu. Je také nejúčinnější alternativou steroidního dopingu, který je celosvětově zakázán. Tato rostlina je součástí mnoha doplňků stravy pro muže.

Nejchutnější proteinový doplněk

Nezáleží na tom, zda doplněk, který užíváte, má nejlepší směs složek. Pokud to chutná příšerně, pravděpodobně to nebude stálá volba jako součást vašeho denního příjmu potravy. Existuje však návrh na doplnění bílkovin s názvem Optimum Nutrition 100 Whey Protein.

Jeho výrobce nabízí na výběr četné suplementační položky s různými příchutěmi a tento doplněk může mít velmi pozitivní vliv na výkon v tréninku a budování svalové tkáně. V obchodech najdete na výběr až 16 různých příchutí tohoto proteinu. Šance na nalezení ideální příchutě pro vás je tedy opravdu velmi vysoká.

Skutečnost, že tento doplněk chutná tak dobře, znamená, že je pravděpodobnější, že jej budete chtít používat dlouhodobě. Budete tedy moci plněji využívat to, co tento doplněk nabízí. I když se vám zakoupená chuť nelíbí, stojí za to si uvědomit, že stále existuje 15 dalších příchutí, ze kterých si můžete vybrat! Jahoda, banán, čokoláda, máta, kořenové pivo, příchuť vanilkové zmrzliny a další!

Related posts