Jak cvičit biceps? – poradenství v této oblasti a další

Cviky na naše bicepsy jsou jedny z nejjednodušších. Mnoho začátečníků si myslí, že opak je pravdou, ale je to tak. V tomto případě nám stačí základní sestava cviků. Je také důležité, abychom biceps trénovali procvičováním jiných částí našeho těla. A to bychom měli mít vždy na paměti.

Zvlášť když si připravujeme tréninkový plán. Nemá smysl mít příliš mnoho cvičení určeného pouze pro bicepsy. Můžeme si navzájem více ublížit, než pomoci. Bicepsy jsou malé skupiny svalů, které k růstu nepotřebují příliš mnoho stimulů. Procvičujme tedy tento sval s velkou opatrností. Pokud nám na bicepsu vyloženě záleží, pak můžeme zvýšit objem cvičení pro tento sval, ale zároveň snížit zátěž na ostatní části těla.

Díky tomu se můžeme vyhnout vážnému zranění. Jaké cvičení je pro biceps nejlepší? Mrtvý tah zde můžeme rozhodně doporučit. Toto je perfektní cvičení. Přejeme vám tedy úspěšný trénink, dobře odvedené cviky a velké bicepsy.

Kardio trénink v tělocvičně pro začátečníky

S tím vším může pomoci kardio. Aerobní cvičení, tedy kardio trénink, je nejoblíbenější způsob, jak udržet optimální hladinu tukové tkáně a snížit tělesnou hmotnost. Avšak vzhledem k tomu, že je to únavné a vyžaduje hodně pevné vůle, lidé začínající své dobrodružství se zdravým životním stylem od toho rychle odradí.

Často to totiž dělají špatně. V první řadě by začátečníci v posilovně neměli začínat s intervaly. Jde o typ tréninku, který je velmi účinný při snižování tělesného tuku, ale vyžaduje mimořádnou vytrvalost a značně zatěžuje organismus. Pokud se navíc provádí nesprávně, nepřináší zamýšlené výhody.

Pro začátečníky je mnohem lepší klasický aerobik, například na rotopedu, stacionárním kole nebo crossovém trenažéru v délce 15-30 minut. Je také důležité, aby kardio trénink nebyl jedinou aktivitou v posilovně. Aby se tělo vyvíjelo rovnoměrně a silueta se pěkně tvarovala, je třeba kombinovat se silovými cviky.

Kde je v tom všem spalování tuků?

Rychlost redukce tuku závisí na mnoha různých faktorech, jako jsou: hmotnost, výška, fyzická aktivita, životní styl, množství denně zkonzumovaných kilokalorií, výkonnost střev a stav endokrinního systému. Bohužel mnoho lidí, kteří se snaží zbavit přebytečných kilogramů, hledá jednu univerzální metodu, jak dosáhnout rychlých výsledků.

Posilovači často spojují svou obvyklou rutinu s kardio tréninkem v tělocvičně. Je to velmi dobrý způsob, jak nejen zhubnout, ale také zlepšit výkonnost dýchacího systému a také vytrvalost a pohyblivost těla. Tento typ tréninku může mít podobu pravidelného aerobiku nebo stále oblíbenějších intervalů. Je však třeba mít na paměti, že cvičení kardia není nezbytnou podmínkou pro redukci tělesného tuku.

K hubnutí zdravým tempem stačí samotný silový trénink, pokud je veden zručným a dobře naplánovaným způsobem. Klíčovou otázkou v tomto procesu je samozřejmě dostatečný kalorický příjem – ten nesmí překročit denní potřebu.

Related posts