Vitamin B6 je nezbytný pro naše zdraví

Vitamíny jsou pro naše zdraví nesmírně důležité a jedním z nejdůležitějších je vitamín b6, známý také jako pyridoxin. Zmíněný vitamín podporuje činnost nervové soustavy, upravuje krevní tlak, pomáhá také posilovat imunitu.

Účinky nedostatku tohoto vitaminu se nejčastěji projevují zánětlivými změnami na kůži a sliznici dutiny ústní, které mohou vést až ke změnám v nervovém systému. Při nedostatku tohoto vitaminu se zvyšuje riziko rakoviny, proto se vyplatí dbát na správnou koncentraci tohoto vitaminu v těle. Kromě nedostatku se samozřejmě může objevit i nadbytek vitaminu b6, což se nejčastěji projevuje brněním v končetinách a zvýšeným pocitem chladu.

V jakých potravinách ale tento vitamín najdete? Vitamin B6 se nachází především v mase a uzeninách, v pohance a také v některé zelenině a ovoci, jako jsou brambory, červená paprika, špenát, zelí, banány, ryby, avokádo, droždí a obilné produkty.

Doplňkové značení

Podle předpisů by všechny potravinářské výrobky měly mít etikety, které budou pro spotřebitele srozumitelné. Balení doplňků by proto mělo obsahovat základní informace, které vám umožní posoudit jejich působení a složení.

Ochrana kloubů v posilovně – klouby sportovců jsou vystaveny maximální zátěži a také nejrůznějším zraněním. Pokud pravidelně navštěvujeme posilovnu, určitě používáme suplementy na hmotu nebo sochařství. Vyplatí se také zavést do jídelníčku doplňky stravy, které ochrání vaše klouby.

Komplexní ochrana – mnoho přípravků nám umožňuje chránit se před zraněním posílením kloubů, chrupavek a vazů. Pokud systematicky používáme daný přípravek, máme klouby pod ochranou. V případě zranění můžeme počítat s rychlejším návratem k pohyblivosti. Dobré doplňky výrazně urychlují dobu zotavení.

Výběr ingrediencí – glukosamin by neměl chybět mezi ingrediencemi v doplňcích na ochranu kloubů. Často se kombinuje s kyselinou hyaluronovou, poskytuje kloubům pružnost a odolnost vůči zranění a zátěži. Glukosamin zaručuje posílení kloubů a také stimuluje tvorbu kolagenu. Tento proces podporuje i vitamín C, který se často nachází ve složení doplňků tohoto typu.

Beta-alanin

Jednou z důležitých složek doplňků na dnešním trhu je beta-alanin. Přirozeně se vyskytuje v červeném a bílém mase. Doporučuje se všem, kteří denně navštěvují posilovnu nebo cvičí doma.

Hlavním účelem, ke kterému se používá, je zabránění spalování svalů, tzv katabolizace. K tomu obvykle dochází po velmi intenzivním tréninku. Beta-alanin navíc naše svaly lépe okysličuje. To vám pomůže dosáhnout lepších výsledků v posilovně. Předpokládá se, že bychom měli každý den přijmout 3 až 8 gramů beta-alaninu. Používá se před i po tréninku.

Nejoblíbenějším způsobem užívání jsou různé druhy doplňků. Často jde ruku v ruce s kreatinem, který často volí lidé, kteří pravidelně trénují. je to jeden z nejdůležitějších doplňků, pokud chceme dosáhnout lepších výsledků v posilovně a budovat svaly. Pojďme si tedy prověřit produkty dostupné na trhu a vybrat si ten, který nejlépe splňuje naše očekávání.

Related posts