Jak znovu získat nadšení pro cvičení?

Už dlouho nepraktikujete žádnou pohybovou aktivitu a začali jste příliš cvičit? Máte cihly. Jedná se o svalovou bolest, která se objevuje jeden až tři dny po namáhavém cvičení. Ve vzácných případech je doprovázena také horečkou. Abychom se jim vyhnuli, měli bychom začít pořádnou rozcvičkou. Co ale dělat, když už k nim došlo?

Můžeme využít masáž, kterou můžeme dodatečně provádět ve sprše střídavě proudy studené a horké vody. K regeneraci organismu se vyplatí využít i spánek. Velmi důležitá je také správná strava. Za prvé, nezapomeňte pít hodně vody, abyste pomohli vyplavit toxiny z těla.

Vědci doporučují i ​​třešňový džus, který obsahuje sloučeniny s protizánětlivými a antioxidačními účinky. Podobný účinek mají i borůvky. Do jídelníčku bychom měli zařadit i špenát, celer, avokádo, růžičkovou kapustu, citron, do připravovaných pokrmů používat zázvor. Vyhněte se potravinám, které obsahují nasycené tuky, vysoké množství sacharidů nebo kofein.

Cvičební hudba

Skvělým zpestřením cvičení je hudba, díky které bude cvičení zajímavější a příjemnější. Poslech vašich oblíbených písniček během cvičení nám dodá energii a motivaci, umožní vám také udržet správné tempo a lépe se soustředit na cviky, které děláte.

Hudba by měla odpovídat prováděným cvičením, u těch intenzivnějších budou fungovat dynamické a rytmické písně, např. techno nebo taneční hudba. Na druhou stranu pro silový trénink se vyplatí volit pomalejší a klidnější nahrávky. Na internetu najdeme mnoho hotových playlistů na cvičení. Cvičební videa často obsahují odpovídající hudbu.

Internetová rádia navíc často poskytují posluchačům kanály věnované lidem, kteří cvičí. Nejdůležitější je ale jednoduše si vybrat hudbu, která se nám líbí, díky které se zlepší naše pohoda, bude větší sebevědomí, a tím si trénink užijeme.

Nejen na hubnutí

Zelená, červená, bílá. Každý z těchto čajů má určité vlastnosti, které pomáhají pečovat o naše zdraví. Dnes se zaměříme na výhody červeného čaje. Jeho barva, chuť a vůně jsou výsledkem krátkého fermentačního procesu, kterým prochází po sklizni. Odrůdy červeného čaje se liší především stupněm a způsobem fermentace.

Za prvé, pravidelně konzumovaný červený čaj zrychluje metabolismus, a proto je velmi často nazýván odbourávač tuků. Proto by měl být nepostradatelnou složkou jídelníčku. Působí příznivě na cholesterol a krevní tlak. Pomáhá také chránit zuby před kazem, zlepšuje paměť a koncentraci.

Červený čaj, který působí močopudně, také pomáhá odstraňovat toxiny z našeho těla. Podle některých studií pravidelné pití červeného čaje snižuje riziko rakoviny. Je však třeba pamatovat na to, že červený čaj by se měl správně uvařit. Jedině tak budeme moci plně využívat jeho výhod.

Related posts