Trénink nohou – proč je pro vymodelovanou postavu klíčový?

Pro mnoho lidí je modelování svalů nohou základním prvkem každodenního tréninku. Nelze popřít, že takový trénink přináší mnoho výhod pro ženy i muže. Nohy jsou jednou z těch částí těla, které – pokud jsou samozřejmě správně vymodelované – jsou naším důvodem k hrdosti.

Lidé, kteří se o vzhled svých nohou doposud nestarali, mají zase v tomto bodě často komplexy. Proto se vyplatí dbát na trénink nohou, který odpovídá našim potřebám. V tomto ohledu ženám a mužům většinou záleží na úplně jiném konečném výsledku – muži chtějí nejčastěji ukázat svaly na nohou a jasně je označit.

Pro ženy jsou zase ideálním konečným výsledkem obvykle štíhlé nohy bez poměrně jasně definovaných svalů. V každém z těchto případů je potřeba úplně jiný trénink, který si můžeme sami zvolit třeba na internetu. Využít můžete i pomoci osobního trenéra, kterého najdete prakticky v každé posilovně a který nám jistě dá spoustu rad a tipů.

Proč byste se měli zajímat o trénink předloktí?

Kulturistika je rok od roku populárnější především mezi muži, kteří si dokážou vytvarovat postavu a dodat jí skutečně „mužský“ vzhled. Velmi často se ale zaměřují jen na vybranou část těla – modelování břišních svalů nebo péče o bicepsy je mimořádně oblíbená.

Spousta mužů ale zapomíná, že když se budeme starat i o jiné části těla, bude se to jistě velmi hodit při každodenních povinnostech. Jednou takovou, stále podceňovanou, částí těla je předloktí. Přestože na webu najdeme mnoho různých typů návodů souvisejících s tréninkem předloktí, mnoho mužů tento prvek přeskakuje.

Proč se vyplatí pamatovat na předloktí i při tréninku? V první řadě si díky pravidelnému cvičení můžeme vyvinout například velmi silný tlak, užitečný při procvičování ostatních svalů. I když tedy mnoho lidí navštěvujících posilovny tuto fázi cvičení vynechává, stojí za to se pro takový trénink rozhodnout.

Kontroverzní trénink – okluzivní metoda

Mnoho lidí, kteří chodí do posilovny, udělá cokoliv, aby dosáhli požadovaného efektu. V mnoha případech je takové jednání nejen nezdravé, ale má i destruktivní vliv na lidský organismus. Každý rok se ve skutečnosti objevují nové metody cvičení nebo diety, které vyvolávají ve společnosti mnoho kontroverzí.

Jedním z takových kontroverzních témat je určitě okluzní trénink. Co je to vlastně za trénink? Jaká je kontroverze této metody? Je pravda, že okluzní trénink má mnoho příznivců i odpůrců. Tato metoda spočívá v narušení průtoku krve v určité části těla.

To je hlavní důvod, proč lze tento typ tréninku označit za kontroverzní. Zastánci této metody ale namítají, že pokud použijeme různé druhy škrtidel, jistě si vytoužený konečný výsledek vychutnáme mnohem rychleji. V mnoha případech tento způsob tréninku umožnil rychlejší rozvoj svalů.

Related posts