Kasein je pravděpodobně typ proteinu, který se nejčastěji vyskytuje v mléce. Stojí za to vědět, že kasein tvoří celých 75 procent z celkového množství mléčné bílkoviny. Kasein se primárně váže na velké stavební molekuly. Může za to pomalé trávení, které v našem těle probíhá. Jinými slovy, poté, co zkonzumujeme mléko, naše tělo přestane pociťovat hlad.
Asi jsme nejednou slyšeli, že před spaním je dobré vypít sklenici mléka. Není zde žádná náhoda. Díky tomu snižujeme pocit hladu a v noci nejíme. Jak kasein ovlivňuje tělo lidí, kteří cvičí a sportují? Musíte vědět, že tato látka je prvkem svalové ochrany. Je velmi účinný v prevenci rozpadu svalů.
Navíc je třeba zdůraznit, že je hlavním zdrojem energie pro buňky imunitního systému. To se jednoznačně promítá do ochrany našeho těla. Kasein je látka, kterou mohou s úspěchem užívat nejen profesionální sportovci, ale i amatéři.
Hromadná cvičení
Jednou z nejčastějších chyb lidí cvičících v posilovně je používání stejných tréninkových metod bez ohledu na stanovené tělesné cíle. Rutina nevede k pokroku a výběr cviků, váhy, počtu sérií a doby přestávek má obrovský význam pro dosažení požadovaných výsledků.
Pokud se chceme zbavit tělesného tuku, věc je jednoduchá. Série by měla být krátká a těžká. Jak ale cvičit hromadně? V první řadě musí být trénink v období budování svalů pestrý. Nezáleží na tom, jestli praktikujeme tzv splits – tedy tréninky určené pro rozvoj konkrétní partie těla nebo trénink celého těla – trénink celého těla, cviky by se měly každé tři týdny obměňovat a upravovat, aby svaly neustále reagovaly na nové signály.
Kromě toho je také velmi důležité neustále zvyšovat váhu – přibírání na váze je možné pouze tehdy, když tělo dostává nové podněty. Pamatujte, že zvedání břemene je nutné provádět postupně – jinak si místo budování svalů rychle ublížíte.
Proč to nemá žádný účinek?
Jednou z příčin neuspokojivých výsledků jsou chyby ve stravovacím systému. Navzdory vyčerpávajícímu tréninku a konzumaci pouze zdravých produktů nemusíme pozorovat žádné účinky z důvodu nedostatečného kalorického obsahu stravy. Své potřeby si proto vždy spočítáme, než začneme na postavě pracovat.
Kalkulačka denních kalorií nám pomůže určit nejen to, kolik bychom toho měli během dne sníst, ale také kolik ke své kalorické hodnotě ubrat nebo přidat, abychom dosáhli zamýšleného výsledku v podobě zhubnutí kilogramů nebo naopak přibrání. Pamatujte však, že získaná hodnota by nikdy neměla být brána absolutně.
Kolik kalorií naše tělo skutečně vstřebá, závisí na mnoha faktorech, jako jsou: stav endokrinního systému, stísněnost střev, fyzická aktivita během dne, typ metabolismu nebo překyselení žaludku. Poptávka by proto měla být považována za ilustrativní hodnotu a vaše tělo by mělo být sledováno, abyste zjistili, kolik jídla skutečně potřebuje.