Cvičení lýtek – nesmí se zapomínat ani na zbytek těla

Lýtka jsou části našich svalů, které není tak snadné vyvinout. Abyste to dělali efektivně a správně, stojí za to vědět, která cvičení a kdy použít. Jedním ze starých a známých cviků je oslí lezení. Bohužel se tento cvik provádí stále méně. Je to vidět především v tělocvičnách, kde se stále méně často setkáváme s oslími prolézačkami.

Tento cvik lze ale provádět s pomocí tréninkového partnera nebo se zátěží jako jsou litinové pláty. Dalším cvikem je prst na noze ve stoje. Jedná se o podobný cvik jako předchozí, nicméně jak název napovídá, provádí se ve stoji.

Dalším jednoduchým cvičením, které můžeme udělat, je ohýbat lýtka při chůzi na běžeckém pásu. Toto cvičení může provádět téměř každý. Na naše lýtka funguje perfektně. Při tréninku lýtek je velmi důležitá pravidelnost. Vybraná cvičení proto provádíme pravidelně, podle předem vypracovaného tréninkového plánu.

Břišní tuk – příčina?

Hromadění tukové tkáně v určitých místech závisí na typu tvaru těla. Lidé se stejnou váhou mohou mít úplně jiné tělesné proporce a velikosti oblečení. Tuk je velmi častý u žen a mužů středního věku. Bohužel je to hodně, na čem je těžké pracovat, protože k dosažení dobrých výsledků je potřeba dosáhnout nízké hladiny tělesného tuku.

Izolované cviky, jako jsou různé druhy kliků, napětí nebo prkna, posílí břišní svaly, ale dokud se nezbavíme tukové vrstvy, stejně nebudou vidět. Abyste zeštíhlili své bříško, měli byste do tréninku zařadit i aerobní nebo intervalové cvičení, ale především se lépe dívat na svůj jídelníček.

Redukce tuku je možná pouze při negativní kalorické bilanci, tedy situacích, kdy jíme méně, než naše tělo potřebuje. Je však třeba připomenout, že redukční období nemůže trvat donekonečna, protože není pro tělo zcela zdravé a může vést k poruchám endokrinního systému a dysregulaci metabolismu.

Na vině může být i inzulínová rezistence

Ještě před 100 lety nikdo neslyšel o některých nemocech, které dnes postihují miliony lidí po celém světě. Jde o tzv. civilizační choroby spojené s negativním vlivem životního prostředí a hroznou kvalitou potravin dostupných na trhu.

Jedním z takových onemocnění je inzulínová rezistence, jejímž častým vnějším příznakem je nadváha a nedostatek účinků cvičení a diety. Lidé, kteří trpí tímto onemocněním a chtějí se zbavit tukové tkáně, musí být ve stravě velmi omezující. V první řadě by měli výrazně omezit příjem sacharidů.

Nejlepším způsobem pro ně je jíst převážně jídla s vysokým obsahem bílkovin a tuků a běžné zdroje sacharidů, jako je rýže, chléb a ovoce, by měly být omezeny na jedno nebo dvě jídla denně. Lidé s inzulinovou rezistencí navíc nemohou svačit, protože i malé jablko snězené mezi obědem a večeří jim výrazně zvýší hladinu inzulinu v krvi. Inzulínové výboje jsou na druhou stranu přímočarým způsobem, jak nahromadit tuk.

Related posts