Kruhový trénink

Kruhový trénink je cvičební metoda, která nevyžaduje zkušenosti a může ji provádět každý bez ohledu na věk a pohlaví. K této námaze není potřeba žádné speciální vybavení, protože ke cvičení můžeme použít váhu vlastního těla. Pokud nám záleží na lehké zátěži, lze obyčejné činky nahradit lahví s vodou.

Kruhový trénink je navržen tak, aby procvičoval celé tělo po určitou dobu. Trénink by se měl provádět pravidelně, alespoň třikrát týdně, nezapomínejte na zahřátí na začátku a protažení na konci. Trénink by se měl skládat minimálně z 10 cviků jako jsou kliky, jumping jacks, dřepy, výpady nebo kliky na břicho a hýždě.

Cvičení by se mělo provádět dvakrát po 10 opakováních s krátkou 10-15 sekundovou přestávkou. S rostoucí kondicí lze série i počet opakování postupně zvyšovat, ale pamatujte na vlastní bezpečnost a nepřetěžujte své tělo, protože se to stává extrémně nebezpečné a riskantní.

3denní silový trénink

Pokud chcete budovat správnou svalovou hmotu, měli byste se nejen správně stravovat a mít stravu bohatou na bílkoviny a sacharidy, která je často kalorická. Důležitým faktorem při přibírání je správně sestavený tréninkový plán, bohatý na cviky na každou svalovou partii.

Trénink by měl probíhat pravidelně, tři dny v týdnu s přestávkami obden. Sníží se tak riziko nežádoucích bolestí, které způsobují nepohodlí při pohybu. Před plánovaným tréninkem je potřeba se na pár minut zahřát, aby se předešlo zraněním a zraněním, a po cvičení protáhnout svaly – pak budou účinky rychlejší a viditelnější.

Při provádění hromadného tréninku je důležitý počet sérií a počet opakování v prováděných cvicích. Série by měly být mezi 3 a 5 a počet opakování by měl být asi 15. S rostoucí kondicí lze počet postupně zvyšovat, pamatovat na své schopnosti, nepřetěžovat se a nevystavovat svaly přílišné námaze.

Trénink zad

Správně tvarované a vypracované svaly zad a zad jsou předmětem touhy především mužů, kteří tímto způsobem dosáhnou vysněné postavy ve tvaru V. tenká ramínka.

V případě tréninku zad pro již pokročilé lidi stojí za zvážení, na kterých partiích zádových svalů budeme pracovat: nejširší záda poskytující tento dokonalý vzor ve tvaru V, nebo tloušťka zad, tedy trapézy, kosočtverečné a kulaté svaly.

V případě lidí začínajících své dobrodružství tréninkem zad se vyplatí cvičení zpestřit, využít veslování s činkou nebo činkami, přítahy a cviky s tzv. mrtvý tah, jehož efektu je dosaženo počtem opakování a jejich správností, nikoli zvednutými závažími. V dalších fázích práce na svalech zvyšujeme váhy a vybíráme cviky v závislosti na dosažených účincích.

Related posts