Jak procvičovat břišní svaly

Břicho, zejména u žen, je jedním z prvků, které způsobují nejvíce komplexů. Jeho vzhled je ovlivněn mnoha, proběhlými těhotenstvími, nadváhou, nedostatkem pohybu. Jak procvičit břišní svaly, abyste se mohli pochlubit svalnatým bříškem bez tukových faldíků.

No, v první řadě by se měly břišní svaly pravidelně procvičovat, i když je třeba pamatovat na to, že je můžeme i přetrénovat. Což není pozitivní jev. Dokud dokážeme zatnout břišní svaly při výdechu každodenní činností, jak nám připomíná polský fitness trenér. Proto by se silný trénink břišních svalů měl provádět třikrát až čtyřikrát týdně.

Na webu je mnoho videí s návrhy cviků na břicho. Jde o sestavy cviků v délce od pěti do dvaceti minut. Bez ohledu na to, co si vybereme, musíme mít na paměti, že pouze pravidelný trénink přináší výsledky. Cvičení je třeba provádět správně a nejlépe je kombinovat s dobře vyváženou a zdravou stravou.

Cvičení na břicho

Ženy a muži mají různé části těla, na kterých tvrdě pracují v posilovně. Žaludek je rozhodně jednou z nejpropracovanějších částí těla v posilovně. Lidé, kteří chtějí mít krásné svaly, by měli provádět cviky na kroucení trupu, cviky na břicho a různé druhy zátěže spodní části těla.

Kolo hula hoop je rozhodně spolehlivým cvičebním zařízením. Lidé, kteří chtějí mít svalnaté břicho, by měli cvičit „mrtvý tah“ a používat „plank“. Poslední cvik spočívá v udržení vzpřímené polohy s tělem podepřeným na loktech. Pokud máme problémy s vyčnívajícím břichem, můžeme do naší pohybové aktivity zavést hodiny pilates.

Hula Hop je také dobrou pomůckou pro zeštíhlení spodní části těla, protože každý den cvičíme alespoň 15 minut. Sedy-lehy jsou také efektivní cviky, ale k jejich provádění musíte mít zdravou páteř, protože je zatěžována spodní část této části těla a tím i krk. Cviky na břicho se skládají ze série opakování.

Cvičení pro oblíbené „špeky“

Obléknete si své oblíbené kalhoty a ukáže se, že se najednou na boku objeví kus masa? Není to důvod se bourat, je čas začít pracovat! I toto prokletí žen dokáže překonat. Velmi účinným cvikem na vyřazení stran a posílení břišních svalů jsou kroucení kliky.

Lehněte si na záda, dejte ruce za hlavu a snažte se dosáhnout loktem ke kolenu. Je však důležité dotýkat se protilehlých končetin, tedy pravého lokte levého kolena a naopak – levého lokte pravého kolena. Neexistuje žádný konkrétní počet opakování, protože každý by si měl opakování přizpůsobit svým individuálním možnostem.

Pokud nedokážeme cvik provést vícekrát, chvíli odpočíváme a zkusíme to znovu. Pokud však cítíme, že nám došly síly, jednoduše přestaneme. Pravidelné opakování cvičení alespoň pětkrát týdně přinese již po měsíci znatelné a žádoucí výsledky. Je třeba pamatovat na to, že když se objeví opruzeniny, tedy bolesti svalů, nevzdávejte se cvičení – dělejme to, jak nám tělo dovolí.

Related posts