Je užívání doplňků bezpečné?

V poslední době je velmi módní brát různé doplňky stravy. Jsou hojně propagovány, což má obrovský dopad na jejich zvláštní oblibu u nás, v jiných zemích v takovém měřítku nevídané. Proto je na zvážení, zda rozhodně nemáme sáhnout po suplementech.

Je doplněk lék? Doplněk stravy a lék nejsou stejné produkty. Doplňky neléčí, mají pouze doplnit dávku látek přijatých ve zdravé a vyvážené stravě. Mezitím, pokud je tato strava zdravá a vyvážená, není zatím potřeba používat doplňky. Proto by se měly užívat pouze ve zvláštních případech, kdy není možné přirozeně zajistit tělu potřebné množství dané látky.

Užívání doplňků stravy a léků – Vždy se vyplatí poradit se s odborníkem, pokud chcete užívat jakýkoli přípravek. Lidé, kteří pozorně nečtou příbalové informace, si mohou způsobit vážné problémy. Není dovoleno přijímat stejnou látku z různých zdrojů – tedy více přípravků.

Jak by se měl sportovec podporovat suplementy, aby si neublížil?

Mnoho lidí je ochotno užívat různé druhy doplňků stravy. Není to vždy nutné, protože v některých případech stačí jídelníček jednoduše sestavit. Některé skupiny lidí by však měly sáhnout i po různých boosterech. Například sportovci – při intenzivním tréninku tělo ztrácí spoustu minerálních látek. Pro dosažení lepších výsledků je navíc nutné používat různé živiny.

Jak používat doplňky ve stravě sportovce? Pokud se někdo rozhodne takové podpůrné doplňky užívat, stojí za to si pozorně přečíst příbalový leták a ověřit si, jaké nežádoucí účinky se mohou objevit. Jedním z nejčastějších je škodlivý vliv těchto specifik na játra. Proto se vyplatí používat lecitin navíc. Má neocenitelný význam pro správnou funkci jater. Lecitin se používá i v přípravcích podporujících koncentraci, paměť apod. Jak se ale ukazuje, i u lidí extrémně fyzicky aktivních a užívajících doplňky stravy může působit blahodárně.

Doplněk pro speciální úkoly

Správně zvolená suplementace je mimořádně nápomocná při formování postavy. Představíme přípravky doporučené specialisty s přihlédnutím k potřebám organismu při redukčním procesu.

Pro regeneraci namožených svalů je nutné zajistit správné množství bílkovin. V tomto případě bude množství přenášené s jídlem příliš malé, takže byste měli podávat rychle vstřebatelný proteinový přípravek: izolát nebo hydrolyzát.

Důležité je také užívat antikatabolické doplňky, které zabrání rozpadu svalů a podpoří regeneraci svalů. Zde budou perfektní přípravky BCAA – tedy větvené aminokyseliny – a glutamin.

Používání spalovačů tuku bude také účinné při snižování tělesného tuku. Perfektní budou termogenika, která má pozitivní vliv na metabolismus a navíc stimuluje před tréninkem. Pro doplnění síly a energie se vyplatí sáhnout po kreatinu. Vitamínové a minerální doplňky mohou být také velmi užitečné.

Related posts