Přemýšlíte o tréninku? Vyberte si bojová umění

Hledáte sport pro sebe, ale nejste si jisti, co chcete trénovat? Skvělý! Protože ve skutečnosti má každá forma fyzické aktivity cenu zlata. Pokud však hledáte něco speciálního, možná budou bojová umění dobrý nápad? V tomto oboru je mnoho oborů, takže si jistě najdete ten, který vás zaujme.

A proč mohou být bojová umění tak výjimečná? Především proto, že jde o sport, který má komplexní dopad na tělo, protahuje ho a rozvíjí každou partii svalů. Navíc získáte mnoho užitečných dovedností, jako je sebeobrana v různých zdravotních a dokonce i život ohrožujících situacích.

Navíc je to skvělá příležitost, jak se „uklidit“ a zbavit se všech stresů všedního dne. Z tohoto důvodu se bojová umění doporučují i ​​dětem – trénují se víceméně od 4 let. Stojí to za zamyšlení. I když se nestanete šampionem, hodně získáte. A pozitivní výsledky uvidíte již po několika trénincích.

Trénink není všechno

Sportování je důležité pro naše zdraví a není to jen o hubnutí, ve skutečnosti bychom měli pravidelně cvičit, abychom žili zdravě a předešli různým nemocem v budoucnu. Je však třeba mít na paměti, že samotný trénink není klíčem k úspěchu. Mnoho lidí je přesvědčeno, že po tréninku, kdy spálili až 1000 kalorií, mohou jíst doslova všechno, a není to pravda.
To, co jíme, ovlivňuje naše tělo více, než si myslíme, proto bychom se kromě pravidelného tréninku měli starat o zdravou stravu bohatou na různé přísady.

V první řadě si musíme uvědomit, že naše tělo potřebuje všechno, tedy bílkoviny, tuky a dokonce i sacharidy. Každá složka je důležitá a žádnou z nich bychom v našem jídelníčku neměli vynechávat, chceme-li zůstat zdraví.

Pamatujte, že kromě jídla je velmi důležitá také hydratace. Zdánlivě jednoduchá záležitost, přesto hraje důležitou roli. Bohužel mnoho lidí tyto záležitosti zanedbává a své tělo dostatečně nehydratuje a pokud něco pijí, jsou to sladké nápoje.

Regenerace je stejně důležitá jako trénink

Léto se blíží, budeme nosit čím dál skromnější outfity, už teď přemýšlíme, jak se budeme prezentovat na pláži. Mnoho lidí začíná své dobrodružství intenzivními sportovními aktivitami na jaře. Stačí se podívat do jakékoli tělocvičny nebo fitness, abyste viděli, že tréninkové místnosti praskají ve švech.

Mnoho lidí věří, že jediným způsobem, jak dosáhnout vysněné postavy, je tvrdý, velmi intenzivní trénink vedený téměř každý den. Ukazuje se, že to není pravda. K dosažení vysněného efektu v posilovně je samozřejmě potřeba cvičit poctivě, ale roli regenerace byste neměli minimalizovat.

Většinou trenéři radí trénovat třikrát týdně a zbývající dny věnovat regeneraci těla. Neznamená to, že v tuto dobu musíme sedět pouze na gauči. Trénink můžeme nahradit například procházkou nebo výletem na kole. Toto rozdělení času na trénink a regeneraci umožňuje tělu zvyknout si na námahu a také obnovit sílu, aby se předešlo zranění.

Related posts