Co je l arginin?

Mnoho předtréninkových přípravků obsahuje l arginin, což je tzv endogenní aminokyselina nacházející se v těle každého z nás. Naše tělo tuto látku nějakou dobu vyrábí, ale postupem času tento proces mizí. Z tohoto důvodu je nutné nedostatky doplňovat, ale v jakých produktech se l arginin nachází?

Nachází se především v mase, některých rostlinných produktech a také v mléce a výrobcích z něj. Ale jaký je účinek l argininu? Tato látka produkuje velmi důležitou sloučeninu, tedy oxid dusnatý, který usnadňuje transport živin do svalové tkáně.

Díky tomu se můžete vyhnout nebezpečným nemocem, jako je infarkt nebo hypertenze. L arginin navíc podporuje detoxikaci těla od zbytečných zplodin látkové výměny, urychluje proces hojení ran a také oddaluje proces stárnutí těla, což je pro mnoho žen obzvlášť důležité, proto se vyplatí pečovat o vhodnou koncentraci této složky.

Předtréninkové jídlo

Trénink je velmi důležitým prvkem zdravého životního stylu, ale měli byste se na něj velmi dobře připravit. Mnoho lidí si klade otázku, co jíst před tréninkem, protože jídlo ovlivňuje dosažené výsledky.

Stojí za to vědět především to, že trénink způsobuje v našem těle mnoho změn, protože zrychluje metabolismus a také podporuje budování svalů, proto je vhodná strava nesmírně důležitá. Před tréninkem si dejte výživné jídlo bohaté na sacharidy, protože ty jsou největším zdrojem energie.

Takové jídlo by se ale mělo sníst asi 2 hodiny před tréninkem, protože jedině tak se správně stráví a určitě se to pozitivně projeví na cvičení. Někteří lidé se rozhodnou jíst krátce před tréninkem, což je velmi velká chyba, protože se může velmi rychle unavit. Jaké produkty jsou však uvedeny? V první řadě obiloviny, luštěniny, ovoce a kořenová zelenina.

Proč se vyplatí používat karnitin?

L-karnitin je přirozeně se vyskytující aminokyselina. Najdeme ho například v mase a mléčných výrobcích. Hlavním úkolem tohoto prvku je mimo jiné ochrana mitochondrií. L-karnitin se také podílí na energetickém metabolismu. Nutno zdůraznit, že podporuje spalování tuků.

Navíc zabraňuje stárnutí těla, takže se člověk může déle těšit z mladistvého vzhledu. To vše znamená, že stále více lidí se rozhoduje používat doplňky stravy. Jaké jsou výhody produktů s tímto prvkem? Za prvé, vylepšený karnitin výrazně zlepšuje výkon při cvičení. Stojí za to vědět, že poptávka po tomto prvku při školení lidí neustále roste.

Přiměřená konzumace tohoto prvku – v kombinaci se sacharidy – zpomaluje vyčerpání zásob glykogenu během cvičení. Díky tomu má tento produkt velmi pozitivní vliv na provádění tréninkových jednotek. Je třeba také zdůraznit, že tento typ suplementů omezuje ukládání tuku, což má samozřejmě vliv na lepší postavu.

Related posts