Co je crossfit?

Crossfit je pojem, který v posledních letech začal dobývat fitness kluby a posilovny. Je to vražedný trénink zahrnující velmi intenzivní cvičení jako je běh, vzpírání nebo gymnastická cvičení. Sport přišel do Evropy ze Spojených států a byl původně určen pro výcvik policistů, námořní pěchoty a hasičů.

Crossfitový trénink by se měl provádět 5-6krát týdně s postupným zvyšováním intenzity. Mělo by to trvat 5 až 30 minut. v závislosti na stupni pokročilosti. Je to skvělá nabídka pro lidi, kteří chtějí zlepšit výkonnost, sílu, tvarovat postavu a spalovat tuky. V každém větším městě je alespoň pár klubů, které nabízejí crossfit.

Je dobré, když jsou třídy různorodé. Opakování stejných šest dní v týdnu může nudit i toho nejodhodlanějšího cvičence. Nejčastěji probíhají tréninky ve skupinách, takže je to také dobrá příležitost potkat zajímavé lidi. Nezdržujme – trénujme.

Běž běž

Běh je fantastický sport. V posledních letech trend běhání zesílil. To je samozřejmě ta nejpozitivnější změna. Pokud cítíme, že nastala chvíle, kdy se chceme začít více hýbat, začněme běhat. Kromě ochoty a odhodlání budeme potřebovat jen správné boty.

Pokud však máme nějaké zdravotní problémy nebo máme vážnou nadváhu, je dobré zajít na lékařskou konzultaci a testy dříve. Když je vše v pořádku, vyberte si správnou obuv a jděte. Je třeba pamatovat na to, že běhat byste měli pouze v obuvi k tomu určené. Kvůli zdraví se vyplatí investovat pár zlotých. Tenisky nebo jiné boty bez odpružení budou pro naše klouby a šlachy osudné.

Z podobných důvodů je lepší běhat po měkkém terénu. Lesní porost nebo atletická dráha budou perfektní. Pohled na běžce v centru města dnes nikoho nepřekvapí. V povědomí Poláků v oblasti pohybových aktivit a správné výživy došlo k obrovské změně. Určitě nám to jen prospěje.

Běžecký outfit

Běhání se stalo tak módou, že když se podíváte kolem sebe, každý má v rodině nebo přátelích pár zapálených běžců. Je to dáno tím, jakou roli v našich životech začíná hrát zdravý životní styl a svědčí moderní společnosti. Mnoho z nás by chtělo začít běhat, ale ne každý ví, jak na to.

Fyzická příprava je velmi důležitá, protože je snadné se nechat odradit. Co se týče outfitu, ten je samozřejmě také velmi důležitý, i když není žádným tajemstvím, že je někdo odhodlaný a chce něco moc dělat, nic ho nezastaví. Běžecký outfit se tedy bude skládat z bot z funkčních legín nebo kraťasů a funkčního dresu nebo sportovní podprsenky.

V zimě se samozřejmě vyplatí pořídit si teplejší verzi této soupravy, ale nepřehánějte to s bundami, protože během běhu se naše tělo zahřeje. Pokud plánujete běhat po setmění, vyplatí se mít také nejrůznější vnější reflektory.

Related posts