Nejlepší aerobní cvičení na hubnutí

Již dávno je prokázáno, že nejlepším cvičením na hubnutí je aerobní cvičení. Kdo to myslí s hubnutím vážně, měl by si před cvičením pořídit měřič tepové frekvence. Nejlepších výsledků dosáhneme při tréninku v rozmezí 60-70 % naší maximální tepové frekvence.

Četné vědecké studie prokázaly, že právě při této intenzitě dochází ke spalování tuků i sacharidů. Alternativně se aerobní cvičení také nazývá aerobní cvičení. To vše proto, že dochází ke zvýšené výměně kyslíku. Při aerobním tréninku mají svaly nejlepší přístup ke kyslíku. Ztráta tělesného tuku není jedinou výhodou, kterou aerobik nabízí.

S jejich pomocí se zvyšuje účinnost a vytrvalost svalů. A co je nejdůležitější, díky aerobnímu cvičení nám mnohem lépe funguje oběhový systém. Je třeba také říci, že aerobní trénink přináší nejlepší výsledky, když trvá asi 40 minut. Teprve po této době, po spálení zásob glykogenu, naše tělo sahá do tukových zásob.

Dechová cvičení

Dýchání je jednou z nejpřirozenějších činností lidského těla. Bohužel s věkem člověk ztrácí schopnost správně dýchat. Jeho dýchání se stává mělčí a mělčí, to vše kvůli častějšímu a delšímu psychickému vypětí.

Stres způsobuje reflexní omezení dýchání, což je obecně přirozená reakce. Evolučně však lidé nejsou uzpůsobeni k životu pod neustálým stresem, a tedy k mělkému dýchání. Proto je tak důležité najít si každý den v tak stresujících dobách chvilku na očistu dechu. Proč čištění? Minimálně ze dvou důvodů. Po prvním zklidní hluboké dýchání mysl, odstraní z ní spoustu dotěrných, stresujících myšlenek.

Hlubší výměna kyslíku a oxidu uhličitého navíc pomáhá čistit tělo od toxinů. Proto pár, tucet nebo tak minut dechových cvičení posílí tělo i mysl. Najděte ty nejpříjemnější a opakujte je co nejčastěji. Zejména ve chvílích nervového vypětí.

Tajemství aerobního cvičení\

Aerobní cvičení se nazývá kyslíková cvičení. co to přesně znamená? Jde o námahu, která stimuluje oběh a tím zvyšuje okysličení každé buňky v našem těle. Taková cvičení nás nejen lépe okysličí, ale také posílí srdce a plíce, které nám díky zvýšené námaze umožňují efektivněji pracovat každý den.

Aerobní trénink nemusí být cvičením v doslovném slova smyslu. Může to být procházka nebo práce pod širým nebem. Skvěle se bude hodit na kolo, kolečkové brusle nebo běh. Způsob cvičení si volíte sami, důležité je pravidelně cvičit a pobývat při cvičení venku.

Můžete se dokonce rozhodnout provádět tradiční cvičení v tělocvičně. „Vzání“ do vzduchu jim však dává novou, vyšší kvalitu. Jen to zkuste, abyste rychle viděli, jak velký je rozdíl. Taková cvičení umožňují v krátké době regulovat krevní tlak, zlepšit koncentraci a výrazně snížit tělesný tuk.

Related posts