Vyplatí se cvičit doma?

Cvičení doma je určitě nejjednodušší způsob, jak začít s aktivnějším životním stylem. Tréninky, které podstoupíme ve vlastních čtyřech koutcích, jsou nejen zdarma, ale také ušetříme spoustu času tím, že nebudeme chodit do posilovny.

Mnoho lidí navíc cítí jakési rozpaky a stud, zejména v šatnách a při cvičení. Není tedy divu, že stále více lidí začíná s cvičením hrudníku doma. Není na tom nic špatného, ​​ale na delší trénink to není vždy dobrý nápad. Kromě toho, že musíme znát základní cviky, je vhodné připomenout i jejich vhodný výběr pro trénink.

To může být mnohem jednodušší, když sledujete ostatní lidi v tělocvičně. Doma zase můžeme sledovat jen sami sebe a případně obrazovku počítače, ze které čerpáme inspiraci. Na webu najdete spoustu instruktážních videí, jak provádět cviky na různé části těla. Musím přiznat, že trénovat doma je zajímavý nápad na fyzickou aktivitu pro každého.

Cvičení na hrudník doma

Když už jsme s tréninkem začali a zátěž nám brání pravidelně sportovat v posilovně, hledáme řešení, která nám pomohou budovat svaly bez použití profesionálního vybavení. Existuje mnoho metod, které lze nalézt v našem internetovém vyhledávači.

Zde je stručný přehled několika z nich. Mačkání konce činky zapojuje především horní část hrudníku a je extrémně účinným cvikem. Dipy, tedy kliky na bradlách, se předklánějte, abyste maximalizovali jejich účinek. Překračování linií zdvihů ve stoje dává možnost zapojit spodní nebo horní svaly, což závisí na nastavení zdvihů výše nebo níže, důležité je zvolit malou váhu, která vám umožní provádět opakování v plném rozsahu pohyb.

Shyby, podceňované, ale velmi účinné. Mačkání činky na podlaze bez použití příliš těžkých břemen. BOSU kliky jsou jedním z nejlepších ukončovacích cviků. Mačkání talíře před sebou, což je těsný tlak, který tlačí váhu před sebou a zároveň napíná svaly na hrudi.

Ukázky cvičení s činkami

Činky různých hmotností dostupné v každém sportovním obchodě vás vybízejí k tomu, abyste s nimi začali posilovat, posilují svaly ramen a zad a umožňují ženám zbavit se nemilých „polštářů“ pod pažemi, které se tvoří s věkem.

Cvičení s činkami se doporučuje i v těhotenství ženám, které se v tuto konkrétní dobu nechtějí vzdát fyzické aktivity, samozřejmě pod dohledem lékaře. Pokud máme doma kromě činek i posilovací lavici, vyplatí se na ní vyzkoušet cvik s činkami, což je důraz na hrudník, při kterém procvičujeme ramenní svaly a triceps.

Při bočním zvedání s činkami budeme intenzivně pracovat na svalech rukou, činky spuštěné za hlavou krásně procvičí zádové svaly paží a protáhnou triceps a dřepy s činkami vyrýsují urostlé hýždě a stehna. Všestrannost a široký výběr různých variant cvičení s činkami z nich dělá nejkupovanější domácí zátěž, jejíž váhu lze měnit spolu s dosahováním lepších tréninkových výsledků.

Related posts