Cvičení se švihadlem

Švihadlo je pravděpodobně spojeno s dětstvím. Toto jednoduché zařízení je však vynikajícím tréninkovým nástrojem. Jednoduše se „používá“ a cvičení s ním může být opravdu zábavné. Jeho velkou výhodou je také fakt, že procvičuje různé partie svalů a má velký vliv na celkovou kondici.

Cvičení na švihadle je velmi dynamické, díky čemuž rychleji spalujeme kalorie. Díky tomu se celá naše postava zeštíhlí, tělo je pevnější a tělo odolnější. Cvičení přes švihadlo lze libovolně obměňovat, zvyšuje se rychlost a počet opakování. Nehrozí tedy, že bychom se příliš rychle nudili. Musíte však začít a držet se pravidelného cvičebního plánu.

To jsou jediná pravidla, která nás dovedou k vysněné váze a postavě. S nákupem švihadla není problém. Stojí opravdu málo a je k dostání v mnoha obchodech. A to i v obchodních řetězcích, nejen ve sportovních prodejnách. Samozřejmě si musíme koupit lano správné délky, aby vyhovovalo naší výšce, ale také by s tím neměly být žádné problémy.

Izolovaná cvičení

Izolované cviky jsou spíše cviky určené pro pokročilé. Pro lidi, kteří mají pečlivě vybraný tréninkový plán a moc dobře vědí, co je cílem tohoto tréninku. Podstatou izolovaných cviků je rozvoj specifických svalů, v izolaci (a odtud název) od ostatních.

Nejčastěji se tyto cviky provádějí při úrazu, kdy máme problém s konkrétní částí těla. Nebo když chceme posílit určitou část těla tváří v tvář sportovním výzvám, které nás čekají. Jsou spojeny s jedním kloubem a umožňují zvýšit možnosti pohybu v konkrétním rozsahu. Zaměření na jeden sval umožňuje provádět cviky přesněji.

Na druhou stranu může dojít k přetížení konkrétního svalu, a tím i ke zranění. Proto se izolované cviky doporučují lidem na pokročilé úrovni tréninku, zejména jako doplněk ke komplexním cvikům, pro zpřesnění účinků tréninkového plánu. Izolované cviky nejčastěji zapojují břišní svaly, hrudník, hýždě a paže.

Nejlepší cvičení pro spalování kalorií

Když myslíme na kardio, máme tendenci spojovat tento typ cvičení pouze s během, plaváním a jízdou na kole. Jedná se o prototypická „kardio“ cvičení, takže je to zcela legitimní. Faktem ale je, že kardio je ve skutečnosti něco, co vám zvedne tep a zapotíte se.

Opravdu, jakákoli forma namáhavého vzpírání se může kvalifikovat jako kardio, kromě toho, co je zřejmé. Tyto typy cvičení vám mohou skutečně pomoci shodit tuk a zároveň budovat svalovou hmotu (což zvyšuje rychlost metabolismu a to vám umožní snáze spalovat tuk). Kettlebell kardio trénink je jedním z nejúčinnějších cvičení na spalování kalorií.

Jsou pravděpodobně jedním z nejintenzivnějších a nejobtížnějších, ale nejúčinnějších cvičení ve světě fitness, protože toto cvičení využívá prakticky každý hlavní sval v těle. Kettlebell činky jsou také jedním z nejlepších cvičení na spalování kalorií. Aby tomu tak bylo, je však velmi důležitá technika.

Related posts