Glutamin – a redukční dieta

Glutamin je doplněk stravy velmi často užívaný sportovci. Mnoho z nich považuje glutamin za jeden z nejlepších přípravků dostupných na trhu. Není se čemu divit – glutamin má mnoho výhod, nelze podceňovat jeho cenný vliv na lidský organismus a jak moc může jeho užívání pomoci při tréninku.

Glutamin zvyšuje hladinu hormonů, které pomáhají budovat a růst svaly. Díky tomu můžeme užíváním glutaminu počítat s rychlejším nárůstem svalové hmoty. Tento doplněk navíc zvyšuje svalový anabolismus a zároveň inhibuje katabolické procesy v nich probíhající. Zkracuje také dobu potřebnou k regeneraci svalů po tvrdém a náročném tréninku a zvyšuje jejich vytrvalost.

To jsou jen některé z výhod pravidelného užívání glutaminu. Jak vidíte, tento doplněk má mnoho výhod a vyplatí se ho užívat, ale pamatujte, že ani ty nejlepší doplňky nemohou nahradit správnou stravu a cvičení.

Dieta pro redukci tuku

Při redukční dietě je nejdůležitější znát své kalorické potřeby. Na rozdíl od zdání tento typ diety nezahrnuje hladovění a odebírání všech produktů z úst, lpění na salátu. Redukční dieta není totéž co hubnoucí dieta.

Redukční dietu obvykle používají lidé, kteří jsou si vědomi požadavků tohoto typu stravovacího plánu. Obecně lze říci, že redukční dieta je založena na redukci tělesného tuku manipulací vlastního metabolismu. To znamená zbavit se zbytečných kalorií ze stravovacího plánu, ale dodat tělu potřebné živiny.

Při redukční dietě je důležité, aby dodávané produkty pocházely z co nejlepších zdrojů. Sacharidy by měly pocházet z potravin s nízkým glykemickým indexem, jako jsou celozrnné těstoviny a chléb, zejména hnědá rýže. Bílkoviny konzumované při redukční dietě by měly pocházet z libového masa, ryb a mléčných výrobků.

Stojí černá rýže za zvážení?

Černá rýže udělala v poslední době opravdovou senzaci ve všech kombinacích pro ty nejzdravější produkty. Co to je a jaké je tajemství této odrůdy rýže? To, že se jedná o unikátní výrobek, lze doložit tím, že se jednalo o zakázaný výrobek, vyhrazený pouze pro čínského císaře.

Má nejen jemnou a jedinečnou chuť, ale je také skutečným pokladem živin a antioxidantů. Černá rýže je dnes běžně dostupná a opravdu stojí za to ji zařadit do svého jídelníčku. Černá rýže je odrůda rýže s mírnou ořechovou chutí. Jedna polévková lžíce černé rýže obsahuje více antioxidantů a antioxidantů než stejné množství borůvek.

Černá rýže je navíc bohatá na vlákninu a vitamín E. Důležité je, že obsahuje mnohem méně cukru než běžná rýže. Kromě toho může černá rýže zklidnit zánět. Podle nejnovějších výzkumů dokáže snižovat hladinu cholesterolu v krvi a ovlivňuje stav srdce. Black ream se doporučuje všem lidem, kteří bojují s kožními problémy a alergiemi.

Related posts