Poznámka s kaloriemi! – v jakékoli situaci

Počítání kalorií je skvělý způsob, jak zhubnout. Když můžete snížit množství kalorií, které jíte, a zvýšit množství kalorií, které spálíte, můžete snížit váhu. Jde o jednoduchý princip nabídky a poptávky, i když není ekonomický. Většina lidí poté, co se rozhodli snížit svůj kalorický příjem, vidí největší potíže v překonání menšího množství kalorií, což naznačuje zjevně větší množství hladu.

Pro některé lidi může být obtížné provést tuto úpravu. Někteří lidé ale zjistí, že jakmile se jim podaří snížit kalorie a zhubnout na výchozí váhu, začnou věřit, že menší je lepší, a místo toho, aby jedli blízko svého maxima, začnou hluboko pod tímto číslem. Pokud je například maximum 1 800 kalorií, myslí si, že sníst 1 000 kalorií je lepší.

Ne každý si uvědomuje, že konzumace příliš malého množství kalorií zpomaluje váš metabolismus. Jejich tělo se zmenšuje a spaluje méně kalorií. Nejen, že nespaluje uložený tuk, ale nyní ukládá jakékoli jídlo, které by mohlo být tučné.

Hromadná dieta

Budování svalové hmoty je dlouhý a náročný proces. Do značné míry záleží na predispozici konkrétního organismu. Někomu může trvat roky, než dosáhne uspokojivých výsledků v podobě dobře vyvinutých svalů. Nejdůležitějším prvkem v tomto procesu je správně strukturovaná strava pro přibírání na váze.

Základní chybou při plánování jídelníčku lidí, kteří chtějí budovat svaly, je nadměrný přísun kalorií. Jde o jednoduchou cestu k tzv „Flooding“, tedy nabírání nadměrného množství tukové tkáně, které se nepromítá do rychlejšího rozvoje svalů. Takže počet kalorií by měl být zvyšován postupně a moudře. Kromě toho stojí za to věnovat pozornost makroživinám.

Mnoho trenérů doporučuje zvýšit množství sacharidů a bílkovin ve vaší stravě. To však není dobré řešení, protože časté návaly inzulinu během dne nepomáhají budovat svalovou hmotu, ale vedou k hromadění tuku a nadbytek bílkovin silně zatěžuje ledviny. Mnohem lepším řešením je tuková dieta s periodickou sacharidovou zátěží.

Na bílkovinách záleží

Příjem bílkovin v umělé formě, tedy nepocházející z masa, vajec nebo zeleniny, není nezbytnou podmínkou k dosažení vysněné postavy. Bohužel poptávka trenéra po této makroživině je obvykle větší než u neaktivních lidí a získat ji pouze z potravy může být obtížné a problematické.

Proto je užívání proteinových doplňků pro takové lidi rozumným řešením. Oblíbeným doplňkem je například izobát sójového proteinu. Přestože se jedná o bílkovinu rostlinného původu, má velmi bohatý aminogram, což znamená, že jde o kompletní složku pro tělo.

Má také vysoký obsah argininu, složky nezbytné pro regeneraci svalů po tréninku a stimulaci svalového růstu. Sójový protein může mít také profylaktický účinek při prevenci onemocnění, jako je ateroskleróza, osteoporóza nebo onemocnění reprodukčního systému u žen. Bohužel může mít i negativní dopad na produkci hormonů štítné žlázy a také mužskou plodnost.

Related posts