Jakou hodnotu má banán? Co je ještě zdravé a běžné?

Banán patří mezi naše oblíbené ovoce. Myslím, že neexistuje člověk, který by neměl rád banány. Ne každého však zajímá, jakou nutriční hodnotu banány mají. To je důležitá a cenná informace. Za prvé, musíme vědět, že banány jsou cenným zdrojem vlákniny.

Vláknina je pro naše tělo nesmírně důležitá. Ovlivňuje správnou činnost střev. Nesmíme také zapomenout, že banány mají určitý vliv na glukózu. Banány mají vysoký glykemický index. To znamená, že po konzumaci banánů se hladina glukózy v našem těle prudce zvýší. Banány jsou také zdrojem vitamínů.

V tomto ovoci najdeme vitamíny jako B, C a E. Důležité je, že jeden banán představuje 20 % naší denní potřeby vitamínu C. A kolik kalorií má banán? Jeden banán váží v průměru asi 200 g a má asi 114 kcal. Není to tedy mnoho. Banány jsou zdravé a chutné. Proto vyzýváme všechny, aby je jedli. To bude mít pozitivní vliv na naše zdraví a pohodu. Dobrou chuť.

Pití jablečného octa

Mnoho zdravotních problémů pramení z poruchy trávicího systému. Často se jedná o problémy, které si nespojujeme se střevními nebo žaludečními vzplanutími, např. obtížný kašel nebo oslabená imunita. Pravdou je, že příčinou tohoto typu neduhů je často všední podkyselení žaludku, které postihuje miliony Poláků.

Může být způsobeno například užíváním antibiotik nebo špatně vyváženou stravou. Aby bylo zajištěno správné okyselení žaludku, není nutné utrácet majlant za léky s pochybnou účinností. Stejně účinné je pravidelné pití jablečného octa – ideálně půl hodiny před jídlem.

Lidé, kteří pijí ocet dlouhodobě, zaznamenávají zmírnění či vymizení příznaků alergií, žaludečních potíží a příznivý vliv na vzhled postavy. Navíc je to také opatření, které pozitivně ovlivňuje prevenci nádorových onemocnění a dalších civilizačních chorob. Vyplatí se ho tedy zařadit do jídelníčku – tím spíše, že je k dostání v každé lékárně bez ohledu na vaši peněženku.

Stojí za to pamatovat na fyzickou aktivitu

Aerobní cvičení, tedy kardio trénink, je nejoblíbenější způsob, jak udržet optimální hladinu tukové tkáně a snížit tělesnou hmotnost. Avšak vzhledem k tomu, že je to únavné a vyžaduje hodně pevné vůle, lidé začínající své dobrodružství se zdravým životním stylem od toho rychle odradí.

Často to totiž dělají špatně. V první řadě by začátečníci v posilovně neměli začínat s intervaly. Jde o typ tréninku, který je velmi účinný při snižování tělesného tuku, ale vyžaduje mimořádnou vytrvalost a značně zatěžuje organismus. Pokud se navíc provádí nesprávně, nepřináší zamýšlené výhody.

Pro začátečníky je mnohem lepší klasický aerobik, například na rotopedu, stacionárním kole nebo crossovém trenažéru v délce 15-30 minut. Je také důležité, aby kardio trénink nebyl jedinou aktivitou v posilovně. Aby se tělo vyvíjelo rovnoměrně a silueta se pěkně tvarovala, je třeba kombinovat se silovými cviky.

Related posts