Sportovní výživa

Lidé, kteří pravidelně trénují, musí tělu dodat více živin než ti, kteří tráví volný čas pasivně. Při intenzivním cvičení se spolu s potem vyplavují z těla i cenné minerály. Je velmi důležité je co nejdříve doplnit, jinak může dojít k dehydrataci organismu.

Dbejte tedy na to, abyste během tréninku pili správné množství tekutin obsahujících elektrolyty. Navíc lidé provozující silové sporty mají zvýšený přísun bílkovin. Jídelníček takových sportovců by proto měl obsahovat jeho zvýšené množství. Nejlepším zdrojem bílkovin jsou mléčné výrobky a pokrmy na bázi drůbeže.

Ne vždy je však možné zajistit potravou všechny potřebné živiny. Někdy je nutné je doplnit saháním po specializovaných doplňcích stravy. V současné době je na trhu mnoho přípravků určených pro suplementaci pro sportovce – lze je zakoupit v práškové i tekuté formě.

Na co si dát pozor při výběru proteinových doplňků stravy?

Protein je jedním z nejdůležitějších prvků, který ovlivňuje dosažené tréninkové výsledky. Pokud jsou cviky správně prováděny, vhodná suplementace vám pomůže rychleji dosáhnout konkrétních cílů. Na co si dát pozor při nákupu proteinových doplňků?

Je třeba zdůraznit, že by měly mít čisté bílkoviny. Proto musíte tento typ prvků nakupovat v osvědčených obchodech, které mají vhodnou pověst. Bohužel mnoho lidí volí levnější náhražky. Takoví lidé si myslí, že díky tomu ušetří. Nejčastěji to ale končí zdravotními problémy, protože proteinové doplňky z neznámého zdroje většinou nebývají kvalitní.

Je třeba zdůraznit, že hodně záleží také na nutriční hodnotě a anabolické aktivitě. I těmto prvkům se vyplatí věnovat pozornost při nákupu proteinových doplňků. Musíte také vyhledat pomoc odborníka, abyste určili správné dávky proteinových doplňků, které by měly být konzumovány během dne.

Proč jsou některé doplňky nedoporučované?

Mnoho lidí si nedokáže představit chodit do posilovny bez užívání doplňků. Někdy mohou tyto produkty opravdu pomoci. Člověk díky nim rychleji nabírá svaly a jeho postava se stává mnohem atraktivnější. Kromě toho je tělo mnohem výkonnější. Jsou však situace, kdy použití doplňků bohužel není zcela vhodné. Kdy se to děje?

Rozhodně se nedoporučuje používat živiny, které jsou zakoupeny z nespolehlivého zdroje. Pamatujte, že nikdy nevíte, kdo je prodává a co to je! Používání takových produktů může nejen pomoci, ale dokonce i poškodit. Druhá možnost je mnohem pravděpodobnější. Je třeba také poznamenat, že byste neměli používat doplňky, aniž byste důkladně porozuměli tématu.

Jedná se o silné látky, které mohou v našem těle způsobit skutečnou zkázu. Od bolestí žaludku až po opravdu vážné zdravotní problémy. Je třeba také poznamenat, že byste měli přesně vědět, kolik a jaké živiny přijmout, aby to pomohlo.

Related posts