Ovoce pro rychlejší metabolismus – to je vše?

Pokud jde o posílení vašeho metabolismu a energetické hladiny, existuje několik potravin, které byste měli jíst každý den, protože vám pomohou vypadat lépe a dodají vám více energie, abyste mohli mít rychlejší metabolismus při hubnutí.

Následující potraviny jsou bohaté na živiny zvyšující energii a obsahují antioxidanty, které pomáhají urychlit regeneraci po tréninku a předcházet nemocem. Pokud trpíte nízkou energetickou hladinou a pomalým metabolismem, začněte je jíst každý den, abyste získali co největší užitek. Jahody, borůvky, maliny a ostružiny jsou úžasné ovoce, které zvyšuje váš metabolismus a energetickou hladinu.

Mnoho dalších druhů ovoce má vysoké množství přírodních cukrů, které mohou zpomalit váš metabolismus a zabránit tak ztrátě tuku. Na rozdíl od většiny druhů ovoce však mají borůvky velmi nízký obsah přírodních cukrů, což z nich dělá vynikající svačiny, které je možné kdykoli sníst. Borůvky jsou nabité antioxidanty, vlákninou a rostlinnými živinami nazývanými živiny, které pomáhají zvyšovat hladinu energie zlepšením zdraví buněk.

Sójový protein – co byste o něm měli vědět?

Kolem sójového proteinu existuje mnoho mýtů. Jeden z nich říká, že je vadný, což je velká chyba. Odborníci na výživu a osobní trenéři se domnívají, že sójové proteiny jsou nejlepší formou rostlinného proteinu – a tedy přírodní, nemanipulované lidmi.

Dále obsahuje vysoký obsah argininu – aminokyseliny zodpovědné za potréninkovou regeneraci organismu. Sojové proteinové přípravky mají opravdu bohaté a hodnotné složení, protože 100 g obsahuje celých 81 g bílkovin, 6 g vlákniny – 1 g jsou ostatní sacharidy, 3,4 g tuků, 178 mg vápníku, 81 mg draslíku, 39 mg hořčíku.

Existuje poněkud zavádějící obecný názor, že přípravky obsahující sóju jsou pro muže škodlivé. Vědci tedy provedli studii na skupině mužů, kteří každé ráno 2 týdny užívali sójový protein. Výsledky pouze ukázaly, že v této skupině došlo k výraznému poklesu cholesterolu v krvi, došlo také k výraznému poklesu testosteronu, ale byl v mezích normy.

Při cvičení buďte opatrní na své zdraví – zanedbávání může vést mj. tenisový loket

Na rozdíl od svého názvu je tenisový loket stavem, který nemá s tenisem mnoho společného. Jde o nemoc z povolání, která postihuje především IT specialisty, mechaniky nebo montéry. To je způsobeno degenerativními změnami, ke kterým dochází v loketních šlachách, způsobenými opakovanými pohyby rukou, jako je zašroubování šroubu, kliknutí myší nebo psaní.

Hlavním znakem tohoto stavu je charakteristická bolest, která vzniká v určitých situacích. Zdroj bolesti se nachází na straně lokte, na vnější straně a zvyšuje se s pohybem zápěstí. Bolest je také při tak jednoduchých a každodenních činnostech, jako je uchopování, lisování a otáčení rukou.

Tkáně vykazují zvýšenou citlivost na tlak. Bolest se zhoršuje a někdy se stává nesnesitelnou, když narovnáte zápěstí. Bohužel tato nemoc znesnadňuje i pouhé potřást rukou nebo uchopit a držet sklenici s nápojem. Za vznik tenisového lokte jsou zodpovědné bílkoviny, dráždivé tkáně a vznikající nervy v oblasti poškozených tkání.

Related posts