Rozcvičení a protažení – základy tréninku

Správný trénink je ten, který má správné zahřátí. Bez zahřátí by neměl být prováděn žádný trénink, protože by mohlo dojít ke zranění. Správná rozcvička by měla být na začátku šetrná a postupem času zvyšovat tempo těla.

Hlavním úkolem zahřátí je nejen zahřátí těla, ale také protažení kloubů a vazů. Během rozcvičky byste měli otáčet hlavu, třást rameny, švihat nohama a zrychlovat v podobě skoků nebo klaunů. Zahřívání by mělo trvat minimálně 10 minut. Kromě zahřátí je důležitou součástí tréninku i následné protažení. Protahování snižuje křeče, bolest a zranění.

Strečink je navíc relaxační cvičení, naše svaly se zklidní a uvolní. Zahřátí a protažení jsou nejdůležitějšími prvky tréninku. Bez jejich zavedení může být obtížné pravidelně a bezpečně provozovat fitness, jogging a silový trénink. Nechybí ani rozcvička a strečink na lekcích jako je pilates a jóga.

Bavte se se Zumbou

Zumba účinně redukuje přebytečný tělesný tuk. Tento druh cvičení přišel do západních zemí z Kolumbie s pomocí fitness trenéra – Beto. Zumba je spojením aerobiku a tance v rytmu latinskoamerických tanců a hudby.

Na hodinách zumby se můžeme naučit kroky takových tanců jako je Salsa, Samba, Cha-cha, Mambo, Reegeton a mnoho a mnoho dalších. Tento druh cvičení je nejen dobrým kardio tréninkem, ale také účinným způsobem, jak shodit přebytečná kila. Při lekcích se zumbou se během jedné lekce spálí až 700 kalorií. Zumba není jen aktivita, je to také zábava v rytmu rychlé a vtipné hudby.

Existují tři typy Zumby: Kardio, Tonnig a ABS. První, jak název napovídá, je kardio. Tonnigové jsou stále v rytmu tance, ale se závažími s činkami. Nejde jen o hodiny kardia, ale i silové. Zumba ABS jsou třídy, které tvarují břicho, hýždě a stehna. V těchto třídách je hlavním referenčním bodem pas.

Pilates – účinné rehabilitační cvičení

Kromě tradičních lekcí aerobiku, Zumby a TBC probíhají také lekce pilates ve fitness klubech. Existuje pilates? Jde o soubor 500 cviků, které zapojují centrální část našeho těla stahováním svalů, protahováním a správným dýcháním. Pilates je dobrý způsob, jak získat ploché břicho a rehabilitovat páteř.

Sestavu těchto cviků vyvinul během 2. světové války Joseph Pilates, který bojoval s mnoha nemocemi a právě Pilates mu umožnil překonat četné neduhy. Při rozhodování o těchto lekcích musíme vědět jeden fakt – tyto cviky nehubnou. Tělo samozřejmě pruží a zeštíhluje, ale to je chyba protažení svalů a hlubokého dýchání.

Pilates není zeštíhlující cvičení, ale relaxační a rehabilitační cvičení. Jejich základem je posílení břicha a hlubokých svalů a zpružnění páteře. Pilates je dobrou formou boje pro děti s nesprávným držením těla a pro starší lidi při bolestech zad.

Related posts