Různé druhy cvičení, které by vás mohly zajímat

Lýtka jsou vedle kotníků jednou z nejdůležitějších částí našeho těla, která nám umožňuje volný pohyb. Telata jsou člověkem využívána téměř neustále, a proto jsou nejnáchylnější k četným úrazům. Silná a upravená lýtka jsou nejen známkou krásy, ale také fyzické síly a dobrého zdraví.

Existuje spousta cviků, které se správným vybavením zvládnou doma i začátečníci. Zdvihy prstů ve stoji s činkou na zátylku jsou typickým cvikem na posílení síly lýtek – při tomto cviku je důležité nepokládat paty na zem, umožní to uvolnění svalů.

Dalším dobrým cvikem je tzv. oslí šplh. Trup opřeme například o šikmou lavici, přední část chodidla položíme na speciální plošinu. S narovnanýma nohama spusťte chodidla co nejdále. V této poloze lezeme na prsty, protahujeme svaly na maximum. Toto je nejlepší možné cvičení pro protahování lýtek.

Cvičení na břicho

Ploché a svalnaté břicho je bezpochyby velkým chloubou pro dámy i pány. Vytvarované břišní město navíc působí jako stabilizační podpora, velmi důležitá při provádění téměř každého silového cviku. Při provádění jakéhokoli posilovacího cviku procvičujeme břišní svaly nepřímo.

Správně vyvážená strava má velký význam při formování této partie svalů, protože břišní svaly má každý člověk, ale většina z nich je pokryta vrstvou tukové tkáně. Existuje několik možností, jak pracovat na této části těla i doma. stačí přesnost a systematičnost.

Velmi oblíbené je zvedání trupu v přední opoře – lehneme si na zem s rukama pod obličejem, lokty položeny na stranu. Polohy stabilizujeme tak, že svaly břicha a hýždí zatneme, jak jen to jde. Vydržte v této poloze asi 20 sekund. Pokud po vícenásobném provedení cviku necítíme unavené břišní svaly a nejsme typičtí ́koly ́, znamená to chybu v provedení cviku.

Bezpečnost cvičení v domácí posilovně

Zřízení domácí posilovny s odpovídajícím cvičebním náčiním zajistí komfort při cvičení a jeho provádění v příjemné atmosféře, v komfortní zóně vašeho milovaného domova. Cvičení v kombinaci s vyváženou stravou vám pomůže dosáhnout optimálního zdraví a síly. Při používání levnější domácí posilovny nemusíte bojovat se tmou nebo špatným počasím.

Cvičení v posilovně zmírňuje stres a je považováno za nejlepší způsob, jak zůstat zdravý a fit. Ale při používání vybavení do posilovny je důležité porozumět mechanismu svého působení, abyste je mohli správně provádět. Pokud se zařízení nepoužívá správně, může mít více nevýhod než výhod.

K vybavení tělocvičny patří lana, kladky a úvazy, se kterými je nutné zacházet opatrně, aby nedošlo k jejich poškození. Při neustálém používání tělocvičného nářadí jste vystaveni extrémním teplotním výkyvům, které mohou způsobit zlomeniny. Pokaždé, když začnete cvičit, zkontrolujte, zda nejeví známky poškození, než budete moci pokračovat ve cvičení.

Jak trénují bojovníci MMA?

MMA trénink – silový trénink smíšených bojových umění – pamatujte, že by to mělo být jiné pro strongmany a jiné pro kulturisty. Nejdůležitější věcí pro bojovníky MMA je mít vysokou sílu exploze síly. K tomu jsou ideální mrtvé tahy, tlaky, tlaky na hrudník, dřepy, přemety a další variace těchto silových aktivit.

Závodník by měl mít dostatečně procvičené svaly a silovou vytrvalost, aby dokázal vydržet určitou dobu v maximální síle a maximální rychlosti. Důležitým, ale ne nejdůležitějším prvkem správného tréninku MMA je frekvence silového tréninku spojená s prací na podložce.

Průměrný MMA závodník trénuje zhruba 5-6 dní v týdnu, zatímco profesionálové mohou trénovat až 3x denně. Posilovací cvičení dávají nejlepší výsledky, když se provádějí ráno nebo odpoledne, nejlepší čas na techniku ​​je večer. V tréninkovém cyklu je důležité pamatovat na základní pravidlo – procvičovat se musí každý sval, nejen vybrané partie.

Related posts