Rychlá cvičení

Jsou rychlá cvičení oprávněná? Mnoho lidí k nim přistupuje s poměrně velkým odstupem, protože věří, že aby nám trénink skutečně přinesl nějaké výhody, musí trvat alespoň půl hodiny. Pravdou je, že na délce vašeho tréninku nezáleží tolik jako na intenzitě.

Můžete se tedy zamyslet, jak to v naší situaci vypadá od samého začátku. I když se k tomu zpočátku zdráháme, protože se v první řadě snažíme jednotlivé cviky provádět správně, stejně bude možné začít se na to dívat trochu jinak, když nás varianta hubnutí opravdu zajímá.

Cviky je třeba provádět nejen správně, ale především ve správném tempu. Jen díky tomu bude možné po pár týdnech zaznamenat první účinky našeho snažení. Proto stojí za to se nad tím zamyslet už dnes, abyste tohoto typu úspěchu navzdory všemu dosáhli. Určitě se za nějakou dobu začneme na tzv. rychlé tréninky dívat jinak.

Strečink – základní prvek každého tréninku

Není pochyb o tom, že fyzická aktivita má pro tělo mnoho výhod. Pravidelným sportováním získáváme nejen atraktivní postavu a sebevědomí, ale také zlepšujeme metabolismus vnitrotělních cukrů, snižujeme riziko cukrovky 2. typu, zvyšujeme hladinu kyslíku v krvi, bojujeme mj. chronickou bolestí hlavy zajistíme správnou pohyblivost kloubů a dodáme si energii.

Pokud jste si tedy zamilovali intenzivní trénink a jen těžko si dokážete představit den bez trochy potu, vězte, že máte štěstí. Nezapomeňte se však po každém tréninku protáhnout. Strečink, označovaný jako strečink, není jen zábavou pro ženy, které chtějí zvýšit pohyblivost svých kloubů, nebo nepostradatelným prvkem baletek a uměleckých gymnastek.

Strečink umožňuje obnovit správnou strukturu svalů po tréninku, což výrazně snižuje riziko potréninkové bolestivosti a zranění. Pět minut protahování po cvičení vám také pomůže srovnat dech a trochu si odpočinout před sprchou, spokojeni.

Nemáte čas trénovat? Umyjte si to při svých každodenních činnostech!

Bohužel – v 21. století žije většina z nás v neustálém shonu, zmítaném mezi prací a domácími povinnostmi, což efektivně omezuje čas na vlastní vášně, radovánky a péči o postavu a zdraví.

Pokud tedy patříte mezi něžné pohlaví, které rádo sportuje a rádi byste si našli chvilku na trénink v každodenním chaosu, ale řada různých druhů povinností jim to efektivně umožňuje, rádi bychom vám představili způsoby, jak pašerácká cvičení a seznamte je s každodenními činnostmi, jako je vstávání z postele, cesta do práce nebo cesta autobusem. Máte-li problémy s probouzením a rádi lenošíte po otevření očí, vyměňte bezstarostné chvíle v povlečení za… křupání.

Než vstanete, udělejte jich deset – nebude to trvat dlouho a budete mít pocit, že pro sebe něco děláte a zároveň získáte spoustu energie na celý den. Zpestřete si také cestu do práce. Pokud je to možné, jděte pěšky, a pokud musíte použít auto nebo auto, zaparkujte trochu dále od svého pracoviště nebo vystupte o zastávce dříve a zbytek cesty jděte pěšky. Využijte cestu autobusem na maximum – střídavě zatněte a uvolněte hýždě a po pár týdnech vás to, co uvidíte v zrcadle, opravdu překvapí!

Related posts