Směrem ke štíhlým stehnům

Některé ženy jsou příliš sklíčené a frustrované, protože tak tvrdě pracují na zmenšení stehen a nohou, ale nedaří se jim to. Zoufale chtějí získat ty štíhlé sexy nohy, kulatý zadek, štíhlé boky, úhledné křivky na pláži a pobřežních večírcích, ale zdá se, že cvičební a dietní program nepomáhá.

Je třeba poznamenat, že stehna a nohy mají velkou tendenci zesílit a osvalit se – to se může stát velmi rychle. Nesprávné cvičení ve dvou nebo třech trénincích nebo dokonce správné cvičení s nesprávným držením těla se může ukázat jako kontraproduktivní. Silnější se mohou stát tlustými a kulatými a budou vypadat jako šňůra klobás, zatímco delikátní stehna budou stále splněným snem.

Kombinace dřepů a kliků provedených ve správné formě může způsobit tenkou a krásnou kůži na stehnech a nohou. Abyste provedli správný dřep, musíte stát ve stoje s nohama těsně za šířkou boků. Toto je ta správná výchozí pozice, ze které lze začít.

Jak dělat kardio v tělocvičně

Kardio trénink je charakterizován středně intenzivním cvičením, které se provádí po relativně dlouhou dobu, tedy minimálně 30 minut. Tuto dobu lze při tréninku prodloužit. Název této aktivity označuje srdce a kardio skutečně zvyšuje účinnost srdečního svalu.

Pro posouzení intenzity tréninku se používá měřič tepové frekvence. Práce v posilovně by se měla pohybovat v oblasti 60-70% maximální tepové frekvence, vypočtené např. ze vzorce: Tmax = 220 – věk. Tento rozsah srdeční frekvence je známý jako zóna spalování tuků. Základním kardio tréninkovým strojem v tělocvičně je běžecký pás. Využít můžete i eliptický trenažér, stacionární kolo nebo stepper.

Pro zpestření tréninku se vyplatí vyzkoušet různá nastavení těchto zařízení. Pokaždé by cvičení mělo předcházet zahřátí a končit strečinkem. Podle některých je na hubnutí nejúčinnější kardio. Abyste si však účinky spalování užili i po tréninku a zrychlili metabolismus, vyplatí se do plánu přidat i posilovací cviky.

Může s tím ABS pomoci?

ABS (Břišní svaly) je série cviků na zlepšení stavu břišních svalů navržená tak, aby přinesla maximální výsledky v co nejkratším čase. Charakteristickým znakem břišních svalů je jejich obtížné přetrénování. Mají vynikající dobu zotavení a rychle se neunavují.

Tréninkový rozvrh se vyplatí doplnit o ABS, například 2-3x týdně. Můžete použít hotové plány, které lze snadno najít na internetu, např. aerobic 6 Weider, ABS, nebo ABS II, ale efektivita těchto cviků je individuální záležitostí. Výbornými cviky na rozvoj břišních svalů jsou stahování břicha (oblíbené „křupky“), zvedání kolen ve visu na hrazdě, kolo, prkno v různých variantách.

V případě těchto cviků hraje důležitou roli správná technika jejich provádění, udržení vhodného svalového tonusu, správné dýchání a tempo opakování. Jako u každé fyzické aktivity je i při ABS tréninku velmi důležitá pravidelnost.

Related posts