Jaké cviky zvolit, aby přinesly požadovaný efekt

Mnoho lidí si dnes všimlo, že zdravý životní styl má skutečně vliv na to, jak kvalitativně dobře žijeme a jak stárneme, ať už rychle nebo pomalu. Praktikováním jakéhokoli sportu si totiž zlepšujeme zdraví a umožňujeme tělu uvolnit všechny toxiny, které jsou důsledkem stresu a nervozity.

Cvičení by mělo být vždy vybíráno tak, aby co nejlépe odpovídalo našim cílům. Pokud chceme zlepšit svou sílu, musíme v první řadě začít cvičit v posilovně, postupně zvedat činky, nastavit si vhodný tréninkový plán, který nám umožní buď nabrat svalovou hmotu, nebo vytvarovat postavu.

Někteří lidé prostě chtějí zhubnout, když jdou do posilovny. Je to také možné, pokud k tréninku přidáme vhodné aerobní cvičení. Takové cvičení, i když je prováděno 20 minut, může přinést opravdu dobré výsledky, pokud jde o hubnutí. Je však známo, že pouze cvičení v kombinaci s dietou nás může dovést ke 100% rychlému úspěchu.

Efektivní aerobní trénink

Aerobní trénink je nejnamáhavější formou tréninku, protože při cvičení udržujete vysoké tempo. Aerobní trénink nejsou jen lekce zumby nebo aerobiku, ale zahrnují také kroky na stepperu, kole a běžeckém pásu. Pokud nemůžeme chodit do posilovny a potřebujeme se zbavit břicha, alternativou je běhání, pochody nebo domácí cvičení s Ewou Chodakowskou.

Frekvence aerobního tréninku závisí na vás, někteří lidé po silovém tréninku jdou rovnou na kardio, aby měli nízkou hladinu tělesného tuku. Délka aerobního cvičení by měla trvat od 45 minut do 60 minut.Výhodou aerobního tréninku je rychlé spalování přebytečného tělesného tuku a v kombinaci s jinou formou cvičení dává velmi dobré výsledky při hubnutí.

Aerobní trénink by měl mít tep kolem 120-135 tepů za minutu, ale důležitým faktorem je zde věk cvičícího, který se počítá od 220 – věk. Například pro 50letého člověka může být maximální tepová frekvence pro tento trénink 180 tepů za minutu.

Kde je nejlepší místo na cvičení?

Mnoho lidí volí cvičení doma. Toto řešení vám umožňuje ušetřit peníze a čas – nemusíte platit za členství v posilovně ani cestovat na místo. Důvodem pro cvičení doma je také často ostuda – lidé, kteří nemají ideální postavu a kondici, se často stydí cvičit v přítomnosti jiných lidí.

Trénink v posilovně má zároveň několik důležitých výhod. V první řadě vám umožňuje přístup k různým typům vybavení, což vám umožňuje výrazně zvýšit efektivitu cvičení. Nenahraditelnou výhodou takového řešení je navíc možnost konzultace s profesionálním trenérem, který pomůže s výběrem správných cviků pro dosažení optimálních výsledků.

Bohužel při domácím tréninku je snadné dělat chyby, které často vedou ke zraněním. Zajímavým řešením jsou tzv. venkovní posilovny dostupné zdarma. Lze je nalézt ve větších městech. Používání takové posilovny je zdarma, ale dokáže skvěle doplnit domácí cvičení.

Related posts